شما اینجا هستید: خانهاخبار سپاهباحضور سردار پاکپور انجام گرفت ؛ آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای سلامت نیروی زمینی سپاه در تهران و 3 هزار نقطه کشور

باحضور سردار پاکپور انجام گرفت ؛ آغاز رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای سلامت نیروی زمینی سپاه در تهران و 3 هزار نقطه کشور

منتشرشده در سپاه چهارشنبه, 06 فروردين 1399 ساعت 11:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

سپاه نیوز: رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت نیروی زمینی سپاه با حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در سه هزار نقطه کشور و ۱۰۰ نقطه در تهران آغاز شد.

به گزارش سپاه نیوز؛ رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک  و عملیات پاکسازی محیطی شهدای مدافع سلامت نیروی زمینی سپاه پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) با حضور سردارسرتیپ پاسدار محمد پاکپورفرمانده نیروی زمینی سپاه در تهران و ۳هزار نقطه دیگر از کشور ، با مشارکت یگان‌های جنگ نوین نیروی زمینی سپاه و بسیج آغاز شد.

 

در این رزمایش 100 یگان نیروی زمینی در قالب 10 قرارگاه منطقه ای در سراسر کشور ، عملیات پاکسازی و ضد عفونی کردن اماکن و معابر عمومی،مراکز تفریحی، بیمارستان ها،پایانه های مسافری و... را تا هنگام ریشه کن شدن بیماری ویروس کرونا انجام می‌دهند.

 

این رزمایش با هماهنگی ستاد ملی مدیریت و  مبارزه با کرونا و متناسب با سیاست‌های ستاد کل نیرو‌های مسلح و  دربرگیرندگی کل سپاه ، با محوریت نیروی زمینی سپاه انجام می‌شود

 

فرمانده نیروی زمینی سپاه در مراسم  آغاز رزمایش به صورت ویدیو کنفرانس با قرارگاه‌های منطقه ای این نیرو  در سراسر کشور از جمله سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران، آذربایجان غربی و کردستان ارتباط زنده  برقرار و از میزان  آمادگی قرارگاه‌ها برای انجام رزمایش و عملیات پاکسازی محیط های هدف گذاری شده کسب اطلاع کرد. 

 

سردار سرتیپ محمد پاکپور درباره این رزمایش گفت: این رزمایش یک عملیات میدانی و واقعی است که هم تمرین دفاع بیولوژیک بوده  و هم کمک به پاکسازی مناطق آلوده و همکاری و مشارکت با  وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای مقابله با این ویروس و نیز درمان بیماران به شمار می رود.

وی افزود: بر اساس پروتکل‌هایی که برای مدیریت و مقابله با کرونا  از سوی وزارت بهداشت در زمینه های  تجمعات، رعایت فاصله‌ها و بکارگیری ابزار تعیین  شده همه نیروها و پگانهای شرکت کننده در رزمایش باید مجهز باشند که اگر در محیط‌های آلوده قرار گرفتند خود دچار آلودگی نشوند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه خاطر نشان  کرد: این رزمایش و همه اقدامات پیش بینی شده باید با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا و در استان‌ها با هماهنگی ستاد مبارزه با ویروس کرونای استانی باشد و در این راستا دستورالعملهای مقتصی نیز به واحدهای عملیاتی ابلاغ شده است.

آدرس

 آدرس : تهران.خيابان شهيد استاد نجات اللهي.خيابان شهيداحمدلباف.پلاک15 تلفن : 88901334 نمابر: 88909459  
مرکز اطلاعات و نشرالکترونیک معاونت روابط عمومی وانتشارات سپاه 

نقل و نشر مطالب با ذکر نام پايگاه خبری سپاه نیوز آزاد است